Kaip pasigaminti kalėdinį žaisliuką

kaip pasigaminti kalėdinį žaisliuką

Retas turbūt susimastome apie Kalėdų laikotarpiu išaugusį vartojimą ir jo neigiamas pasekmes aplinkai. Noras įsigyti naujų kalėdinių žaisliukų ir dekoracijų gali aplankyti kasmet kiekvieną iš mūsų, tačiau nekokybiški ar atsibodę kalėdiniai žaisliukai bei dekoracijos po švenčių galiausiai sugula sąvartynuose ir prisideda prie aplinkos taršos.

Artėjant gražiausioms metų šventėms siūlome keisti įpročius, kurie nėra draugiški aplinkai ir šventines dekoracijas rinktis atsakingai. Vietoj kalėdinių žaisliukų pirkimo, kviečiame visus išmokti pasigaminti draugiškus aplinkai rankų darbo kalėdinius žaisliukus ir jais nudžiuginti savo artimuosius.

Nuo seno lietuviai namus prieš Kalėdas puošdavo paprasčiausiais šiaudais. Šiaudai – draugiška aplinkai ir puiki kūrybai medžiaga. Kalėdinio žaisliuko iš šiaudų gamyba gali suformuoti ne tik tvarų ir atsakingą vartojimą, bet ir skatinti kūrybą, sukurti šventinę nuotaiką bei sutelkti šeimą ar bendruomenę, nes toks užsiėmimas tinkamas tiek mažiems, tiek dideliems.

 

Šiaudinio žaisliuko gamybos instrukcija

Kaip pasigaminti kalėdinį žaisliuką? 

Kalėdinio žaisliuko gamybai Jums reikės:

  • Ilgesnės adatos
  • Žirklių
  • Siūlo
  • Šiaudinių šiaudelių 
 
 
 
 

Žemiau pateikiama nesudėtingo šiaudinio kalėdinio žaisliuko gamybos instrukcija:

Kalėdinio žaisliuko gamybai Jums reikia pasiruošti 12 vienodo ilgio šiaudelių.

1. Suveriame keturis šiaudelius ant siūlo. Abu siūlo galus surišame.

2. Veriame du šiaudelius ir siūlo galą pririšame prie kampo. Veriame vis po du šiaudelius prie kiekvienos kvadrato kraštinės.

3. Veriame adata su siūlu per vieno šiaudelio vidų, taip, kad ji atsidurtų trikampio viršūnėje. Sujungiame šią trikampio viršūnę su priešingo trikampio viršūne ir surišame.

4. Verdami adatą su siūlu per šiaudelio vidų keliaujame į kitą žaisliuko pusę ir sukabiname likusias trikampių viršūnes.

Sveikiname, Jūsų žaisliukas suvertas!

Kumutis kviečia kurti šiaudinius žaisliukus ir pažinti senąsias tradicijas, jas puoselėti ir perduoti iš kartos į kartą. Be to žaisliukų iš šiaudų gamyba formuoja tvarų ir atsakingą vartojimą. Vėrimas iš šiaudų lavina kūrybiškumą, loginį ir erdvinį mąstymą, skatina susikaupimą, kruopštumą bei atidumą.

 

Šiaudinis žaisliukas
Natūralus kalėdinis žaisliukas
Kaip pagaminti Kalėdinį žaisliuką
Šiaudinis žaisliukas
Kūrybinį Rinkinį ,,Pasigamink šiaudinius žaisliukus’’ sudaro: 50 vnt. 20 cm, 50 vnt. 10 cm, 50 vnt. 5 cm ilgio javų šiaudelių rankdarbiams; instrukcija, kaip pasigaminti populiariausius šiaudinius žaisliukus lietuvių ir anglų kalbomis; adata; siūlas. Rinkinys sudarytas tik iš draugiškų aplinkai medžiagų ir supakuotas į draugišką aplinkai kartoninę dėžutę. Šiaudinių žailiukų rišimui naudojami paruošti trijų skirtingų ilgių javų šiaudeliai – 5 cm, 10 cm ir 20 cm. Javų šiaudeliai yra ~2-4 mm diametro storio, todėl yra puikiai tinkami pradedantiesiems ir mažiesiems sodo rišėjams.
Kūribinis rinkinys šiaudinių žaisliukų gamybai

 

 
Kalėdų žaisliuko gamyba yra laiko ir kantrybės reikalaujantis darbas, kurio didžiąją laiko dalį sudaro šiaudų paruošimas. 

Svarbu tinkamu laiku prisirinkti kokybiškų, tvirtų šiaudų, juos sudžiovinti ir sukarpyti į norimo ilgio šiaudelius. 

Jeigu šiaudų nespėjote pasiruošti, nenusiminkite, Kumutis jau padarė šį darbą už Jus, tad galite atsipalaiduoti ir skirti visą laiką kūrybai ir malonumui.  

Kūrybinis rinkinys ,,Pasigamink šiaudinius žaisliukus” skirtas įdomiam, prasmingam ir kokybiškam šeimos laikui. Šiaudinių žaisliukų vėrimas sutelkia šeimą ir bendruomenę, bei sukuria šventinę nuotaiką. Šis užsiėmimas tinkamas tiek mažiems, tiek dideliems. Rinkinio dėka rankų darbo gaminiais galėsite papuošti namus arba šiltomis dovanomis nustebinti artimuosius.