Meniu Uždaryti

Lietuviškų šiaudinių sodų nuotraukų galerija

Šiaudinių sodų nuotraukų galerija
Tradicinis šiaudinis sodas ,,Gilė'' papuoštas reketukais ir saulytėmis

Šiaudinių sodų nuotraukų galerija

Šiaudiniai sodai (straw Garden, straw Sodas, Himmeli, straw mobile, straw heaven, straw spider (pajak)) yra nuostabus ir ekologiškas būdas perkelti gamtos grožį į savo gyvenamąją erdvę. Šiuose unikaliuose kūriniuose derinamas kaimiškas šiaudų žavesys ir žalumos elegancija, todėl sukuriami užburiantys gamtos vaizdai. Šiame straipsnyje pasinersime į kerintį šiaudinių sodų pasaulį ir pateiksime jums žavią nuotraukų galeriją, demonstruojančią įvairiapusį jų grožį.

Šiaudinių sodų kūrimo menas

Šiaudiniai sodai – tai kūrybinga gamtos elementų ir žmogaus išradingumo sintezė. Sukurti iš šiaudų ir kitų organinių medžiagų, jie yra ekologiška alternatyva tradiciniam patalpų dekorui. Šie nuostabūs kūriniai gali būti įvairių formų, populiariausi iš jų – geometrinės piramidės, trikampiai ir rombai. 

Šiaudiniai sodai, dar vadinami dangaus sodais yra geometriniai trimačiai kūriniai. Šie rankų darbo stebuklai tradiciškai gaminami iš šiaudų, formuojant sudėtingus raštus ir formas. Šiaudiniai sodai būna papuošiami įvairiomis naturaliomis medžiagomis bei šiaudiniais žaisliukais ir tampa kvapą gniaužiančias kabančiais sodais. Dėl sudėtingų raštų jie puikiai tinka bet kokiame kambaryje, suteikdami jūsų erdvei natūralaus grožio.

Magiški šiaudiniai sodai grakščiai svyruoja, sukurdami dinamišką vizualinį įspūdį jūsų namuose. Jie puikiai tinka vaikų darželiams, miegamiesiems ar net lauko erdvėms papuošti, kad galėtumėte mėgautis raminančiu judančios gamtos vaizdu.Tradiciškai šiaudiniai sodai buvo kabinami virš valgomojo stalo, tačiau dabar jie sėkmingai atranda vietą ir kituose interjero erdvėse.

 

Patyrinėkime kerintį šiaudinių sodų pasaulį per šiaudinių sodų nuotraukų galeriją:

Tvari vestuvinė dovana, Dovana jubilėjaus proga
1
Šiaudinis sodas, Dvejų dalių, Straw garden
2
Tradicinis šiaudinis sodas, Straw Garden, Šiaudinis sodas
3
Straw Garden, LTSODAS, Himmli
4
Didelis šiaudis sodas. Visais laikais lietuvių tautosakoje ir amatuose paukščiai atlieka svarbų vaidmenį. Tautosakoje paukščiai dažnai tapatinami su fantastinėmis, antgamtinių savybių turinčiomis būtybėmis, sugebančiomis išpranašauti dievų valią, lemti žmogaus ateitį ir likimą. Nuo seno iš javų šiaudų gaminami paukštukai, kuriais puošiami namai. Ant kalėdinės eglutės nutūpęs šiaudinis paukštelis primena žmogaus stiprų ryšį su gamta. Neatsitiktai šiaudinis paukštukas yra ir tradicinis sodų elementas.
5
Dviejų dalių šiaudinis sodas papuoštas reketukais ir saulytėmis.
6
Tradicinis šiaudinis sodas su reketukais bei saulytėmis
7
Šiaudinis sodas su paukšteliu po saule
8
Tradicinis šiaudinis sodas su varpomis ir reketukais
9
Šiaudis sodas, voras,
10
Šiaudinis sodas, dvejų dalių su paukšteliais
11
Dvigubo vėrimo šiaudinis sodas
12
13
Straw sodas
14
Straw Garden Kumutis
15
Tradicicnis šiaudinis sodas, himmeli, straw garden
16
Šiaudinis sodelis su reketukais, nedidelis sodelis
17
Šiaudinis sodelis su paukšteliais
18
Pyramidės formos šiaudinis sodas
19
Tradicinis šiaudinis sodas su paukšteliai ir saulytemis.
20
Apsauginis šiaudinis sodas pauoštas šiaudinėmis raganomis ant šluotų
21
Vestuvinis šiaudinis sodas
22
Šiaudinis sodas, vestuvinis šiaudinis sodas
23
Šiaudiniai sodai tradiciškai dovanuojami jaunavedžiams per vestuves, gimus kūdikiui, per Krikštynas ar kitų svarbių švenčių proga.
24
Ranku darbo šiaudinis sodas pagamintas iš lietuviškų rugių šiaudų
25
Šiaudinis sodelis
26
Šiaudinis sodas dviejų dalų
27
Šiaudinių sodų tradicija atvira visiems – kiekvienas gali mokytis ir susiverti sodą ar mažytį jo modelį. Kaip socialinė praktika, sodų rišimas skatina bendradarbiavimą, pagarbą kūrybingumui bei kultūrinei įvairovei. Ši tradicija rišėjams svarbi ir dėl to, kad lavina kūrybiškumą. Rišant sodus šeimoje, bendruomenėje stiprinami kelių kartų šeiminiai ryšiai, mokomasi darnaus kolektyvinio darbo. Šiaudinis sodas mūsų krašto tradicija
28
Tvirtas šiaudinis sodas iš storų rugių šiaudų
29
UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą papildė ketvirtoji Lietuvos vertybė – šiaudinių sodų tradicija. Šiaudiniai sodai, dar vadinti liktoriumi, voru, pajonku, pajonkėliu, dangumi, pasauliu, rojumi, sietynu, reketuku, rekėžiu, krijeliu, aitvaru, miestu, žarondėliu, buvo rišami visoje Lietuvoje ir turėjo ne tik dekoratyvinę, bet ir apeiginę reikšmę, simbolizuoja visatos modelį, tad siejami su gyvenimo gerove, apsauga. Neretai šiaudiniai sodai tampa neatsiejama tradicinio medinio būsto interjero dalimi, teikiančia tapatybės ir tęstinumo pojūtį.
30
Dvejų dalių šiaudinis sodas
31
Šiaudinis sodelis su paukšteliai
32
Šiaudinių sodų rišimo tradicija įtraukta į UNESCO paveldą. Lietuviškas šiaudinis sodas. Puoselėkime Lietuvos paveldą.
33
Šiaudinis sodas Voras, ranku darbo tradicine lietuviška dovana
34
Dvigubo vėrimo šiaudinis sodas su reketukais ir paukšteliais
35

Šiaudinių sodų autorė ir kūrėja tautodailinikė Bronė Gricienė 

Šiaudinių sodų tradicijos puoselėjimas

Šiaudiniai sodai – yra unikalus būdas gyvenamosioms erdvėms suteikti gamtos ramybės ir žavesio. Šie ekologiškai sąmoningi kūriniai ne tik puošia jūsų namus, bet ir primena apie mūsų ryšį su gamtos pasauliu bei tradicijomis.

UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą papildė ketvirtoji Lietuvos vertybė – šiaudinių sodų tradicija.

Šiaudinių sodų tradicija atvira visiems – kiekvienas gali mokytis ir susiverti sodą ar mažytį jo modelį. Kaip socialinė praktika, sodų vėrimas skatina bendradarbiavimą, pagarbą kūrybingumui bei kultūrinei įvairovei. Ši tradicija rišėjams svarbi ir dėl to, kad lavina kūrybiškumą. Rišant sodus šeimoje, bendruomenėje stiprinami kelių kartų šeiminiai ryšiai, mokomasi darnaus kolektyvinio darbo.

Šiaudinių sodų nesenstantis patrauklumas žavės ir įkvėps ilgus metus. Pradėkite kelionę į natūralesnę ir harmoningesnę gyvenamąją erdvę su šiaudiniais sodais jau šiandien. 

Šiaudinius sodus galite įsigyti čia: https://www.kumutis.lt/produkto-kategorija/siaudiniai-sodai/ 

Dėl individualių užsakymų galite susisiekti el. paštu info@kumutis.lt

Posted in Naujausi pokyčiai, rankdarbiai iš šiaudų