Meniu Uždaryti

Sietlas uždraudė plastikinių šiaudelių naudojimą!

Plastikiniai šiaudeliai – pagaliau imtasi ryžtingų veiksmų!

Nuo 2018 metų Liepos 1 d. Sietle įsigaliojo draudimas naudoti plastikinius šiaudelius. Sietlas yra pirmasis iš didžiausių JAV miestų, kuris įvedė tokį draudimą.

Pasak „Sietlo viešųjų paslaugų” (SPU), pagal šią direktyvą miesto maitinimo paslaugų teikėjai turės teikti klientams tinkamas alternatyvias galimybes, pvz., šiaudelius, pagamintus iš kompostuojamo popieriaus arba kompostuojamo plastiko. Jei verslai nesilaikys naujų taisyklių, gali būti skirta 250 dolerių bauda.

Plastiko atliekų klausimas tampa vis rimtesnis

Pagal Jungtinių Tautų aplinkos programą, per metus daugiau kaip 8 milijonai tonų plastiko patenka į pasaulio vandenynus. Pasak Europos Komisijos, kasmet europiečiai gamina 25 mln. tonų plastikinių atliekų ir tik mažiau nei 30 procentų iš šio kiekio yra surenkami perdirbimui.

Sietlo judėjimas rodo naujausias valdžios institucijų ir įmonių pastangas sušvelninti plastiko poveikį aplinkai. Pavyzdžiui, anksčiau šį mėnesį „McDonald’s” pranešė, kad jų restoranuose UK ir Airijoje bus atsisakyta naudoti plastikinius šiaudelius. Greito maisto milžinas taip pat teigė, kad pradės palaipsniui naudoti popieriaus šiaudelius visose 1361 savo restoranų tinkluose. Pereinamasis laikotarpis bus pradėtas rugsėjį ir bus baigtas iki 2019 m.

Plačiau apie Sietlo judėjimą žiūrėkite:

Posted in Naujausi pokyčiai