Meniu Uždaryti

Europos atliekų mažinimo savaitė

Europos atliekų mažinimo savaitė

Europos atliekų mažinimo savaitė, kaip ir kasmet skelbiama paskutinė lapkričio savaitė. Šiemet daugiausia dėmesio sutelkta kovai su augančia aplinkos tarša vienkartinio plastiko gaminiais.

Šį savaitė leidžia daugeliui prisiminti, kad saikingai vartodami, stengdamiesi mažinti atliekų kiekį ir jas rūpestingai rūšiuodami ne tik tausojame aplinką, rūpinamės gyvenimo kokybe, bet ir mažiname savo išlaidas. 

Aplinkos ministerija, „Europos atliekų mažinimo savaitės“ koordinatorė Lietuvoje lapkričio 17–25 dienomis kviečia organizuoti renginius, susijusius su vienkartinio plastiko gaminių naudojimo prevencija. Tokios iniciatyvos imtis paskatino vis didėjanti aplinkos tarša šiais gaminiais, noras paskatinti mažinti jų vartojimą, padidinti antrinį panaudojimą, siekis tinkamai tvarkyti plastiko atliekas.

Europos atliekų mažino savaitė kviečia:

1. Būti sąmoningiems ir mažinti atliekas  (Be smart. Reduce waste)

2.  Naudoti pakartotinai (Reuse)

3.  Rūšiuoti atliekas (Sort your waste)

Kiti naudingi patarimai pateikiami Europos atliekų mažinimo savaitės tinklalapyje: www.ewwr.eu

Kumutis taip pat kviečia visus aktyviai dalyvauti bei paraginti savo pažįstamus bei draugus rūpintis švaresne, sveikesne ir gražesne aplinka.

Informacijos apie sąmoningesnį vartojimą ir atliekų mažinimą galite rasti judėjimo „Zero Waste“ Lietuva Facebook grupėje, bei Bea Johnson, knygoje „Namai be atliekų“.

Kaip sako Bea Johnson kiekvienas turi pradėti nuo savęs ir net vienas lauke yra karys. Atsisakydami nereikalingų ir vienkartinių daiktų kaskart mažiname vartojimą. Tad nuo ko pradėti?

Reikia laikytis 5 taisyklių:

  1. Atsisakykite.
  2. Sumažinkite.
  3. Naudokite pakartotinai.
  4. Perdirbkite.
  5. Kompostuokite.