Meniu Uždaryti

Europos Komisija pirmadienį 2018.05.28 pasiūlė uždrausti naudoti plastiką gaminant vienkartinius šiaudelius

Europos Komisija pirmadienį 2018.05.28 pasiūlė uždrausti naudoti plastiką gaminant vienkartinius šiaudelius, ausų krapštukus, vienkartinius peilius, šakutes ir šaukštus. Taip pat siūloma uždrausti naudoti plastikinius pagaliukus balionams.

Kaip teigė Komisijos pirmininko pirmasis pavaduotojas Fransas Timmermansas: „Šie produktai neišnyks, jie tiesiog turės būti gaminami naudojant kitas medžiagas“.

Siūlomu draudimu siekiama kovoti su milžiniška tarša, energijos ir kitų išteklių eikvojimu gaminant plastiką vienkartiniams plastikiniams daiktams, kurie išmesti dažnai atsiduria paplūdimiuose. Taip siekiama apsaugoti jūrų gyvūniją ir augaliją.

Europos komisijos Pirmininko pavaduotojas Jyrki Katainen, pridūrė: „Plastikas gali būti fantastinis, tačiau mes turime jį naudoti atsakingiau. Vienkartinio naudojimo plastikiniai daiktai nėra protingas ekonominis ar aplinkosauginis pasirinkimas, o šiandieniniai pasiūlymai padės verslui ir vartotojams siekti tvarių alternatyvų. Tai yra galimybė Europai būti pavyzdžiu, kuriant produktus, kurių pasaulyje reikės ateinančius dešimtmečius, ir išgauti didesnę ekonominę vertę iš savo brangių ir ribotų išteklių.”

Tolimensi žingsniai:

Komisijos pasiūlymai yra pateikti Europos Parlamentui ir Tarybai priimti. Komisija ragina kitas institucijas laikyti tai prioritetu ir pateikti europiečiams apčiuopiamų rezultatų dar prieš 2019 m. gegužės mėnesio rinkimus. 

Plačiau apie pokyčius… 

Posted in Naujausi pokyčiai