Nuo 2021 m. nebebus prekiaujama vienkartiniais plastikiniais šiaudeliais,
balionų lazdelėmis, ausų krapštukais, įrankiais ir indais, taip pat iš polistireninio putplasčio pagamintomis maisto ir gėrimų pakuotėmis bei indais. Į šį sąrašą pateko ir okso-degraduojančio plastiko gaminiai
Europos Sąjungos valstybės privalės imtis būtinų priemonių, kad sumažintų likusių plastikinių maisto ir gėrimų pakuočių naudojimą. Europos Parlamentas ir Taryba sutarė įpareigoti valstybes iki 2029-ųjų pasiekti, kad būtų surenkama 90% plastikinės taros, taip pat iki 2025-ųjų užtikrinti, kad būtų perdirbama bent 25% plastikinės taros, o iki 2030-ųjų pasiekti 30 % perdirbimo lygį.“, – rašoma Europos parlamento pranešime spaudai.
Ant drėgnų bei sanitarinių servetėlių, cigarečių su plastikiniais filtrais ir plastikinių puodelių pakuočių bus privalu informuoti, jog netinkamai išmesti šie daiktai žaloja aplinką dėl juose esančio plastiko. Atsiras nuorūkų surinkimas. Cigarečių filtrai yra antra pagal paplitimą plastiko šiukšlė ES. Analogiška atsakomybė bus taikoma plastikinių žvejybos reikmenų gamintojams.
Spalio pabaigoje už atitinkamus draudimus balsavo Europos parlamentas.
Skaičiuojama, kad pasiektas susitarimas leis iki 2030 metų sumažinti žalą aplinkai 22 mlrd. Eur, o Europa turės teisinį modelį apsiginti nuo šiukšlių.