Meniu Uždaryti

Šiaudinio sodo vėrimo instrukcija

Vestuvinis šiaudinis sodas

Šiaudinio sodo vėrimo instrukcija 

Šiaudiniai sodai yra tautiška lietuvių paprotinės, dekoratyvinės dailės rūšių, kurios yra gyvybingos ir šiomis dienomis. Tai yra griežtų geometrinių formų dirbiniai iš šiaudų. Lietuvoje dažniausiai pastebimi keturšlaitės piramidės struktūros ir iš jos sukurti sudėtingesnės sandaros šiaudiniai sodai. Populiariausi sodai – oktaedro pavidalo, kai dvigubos bendro keturkampio pagrindo piramidės, kurių viršūnės simetriškai nukreiptos į priešingas puses. Sodų gamybai naudojama simbolinė žaliava – sausi javų šiaudai arba nendrės. Sausi šiaudai ir nendrės asocijuojasi su mirties ir amžinybės idėja. Yra manoma, kad aukso spalvos stiebuose yra sukaupta daug saulės energijos ir į namus jie atneša laimę bei harmoniją.

Sodo rišimas reikalauja daug kruopštumo, kantrybės ir ramios sielos būsenos iš kūrėjo. Etninės kultūros tyrėjai soduose linkę įžvelgti simbolinę erdvinio pasaulio modelio idėją, ir sieja juos su kosminio medžio vaizdiniu. Šiaudinis sodas simbolizuoja pasaulį: dangų, rojų, dausas. Sodas atvaizduoja ne tik kosminę darną, bet ir ją kurią. ,,Sodų rišėjai ne kartą yra pažymėję tą nepaprastą sodus, kuriant apimančią būseną, kurios taip trūksta šiuolaikiniam civilizacijos triukšmo blaškomam žmogui – susikaupimo ir vidinės ramybės, leidžiančios atlikti ramius apgalvotus veiksmus būseną, dar vadinama sodnumu.’’[Sodo Rėda 2016.]

Šiaudinio sodo kūrimas pradedamas nuo idėjos ir vaizdinio plano. Nusprendžiamas sodo dydis, šiaudelių ilgis, įvairios geometrinės formos, sodo atributai ir papuošimai, tokie kaip saulutės, paukšteliai, eglutės, žvaigždės ar k.t. 

Norinčiam išbandyti pasigaminti pirmąjį sodą pateikiama nesudėtingo šiaudinio sodo rišimo instrukcija.

Šiaudų ryšulys rankdarbiams
Jeigu šiaudų nespėjote pasiruošti, nenusiminkite, Kumutis jau padarė šį darbą už Jus, tad galite atsipalaiduoti ir skirti visą laiką kūrybai ir malonumui.
Šiaudinio sodo rišimo instrukcija
Šiaudinio sodo rišimo instrukcija

Kūrybiniai rinkiniai

Didžiąją šiaudinio sodo vėrimo dalį sudaro žaliavos paruošimas, todėl Kumutis yra sukuręs, kūrybinius rinkinius, kurie leidžia pasinerti į kūrybinius darbus pamirštant pasiruošimą.

Kūrybinis rinkinys „Sodo vėrimas pradedantiesiems“

Skirtas visiems norintiems išmokti verti sodus ir užauginti savo pirmąjį šiaudinį sodą. Kūrybinis rinkinys „Sodo vėrimas pradedantiesiems“ suteikia galimybę pažinti ir puoselėti senąsias tradicijas, bei pasipuošti namus savo rankų darbo gaminiu. Kūrybinis rinkinys sukurtas įdomiam, prasmingam ir kokybiškam laikui. Sodo vėrimas lavina kūrybiškumą, loginį ir erdvinį mąstymą, skatina susikaupimą, kruopštumą bei atidumą. Tai puiki dovana mėgstantiems kurti, mylintiems gamtą ir ieškantiems tvarių sprendimų. Tai taip pat išskirtinė, jauki rankų darbo lauktuvių dovana užsienyje gyvenantiems draugams. Pagaminta su meile Lietuvoje.

Kūrybinis rinkinys „Šiaudinio sodo vėrimas“

Skirtas visiems norintiems išmokti verti sodus, jau išbandžiusiems rinkinį „Sodo vėrimas pradedantiesiems“ ar kitus rankdarbius su šiaudais. Šio rinkinio pagalba suveriamas tradicinis oktaedro formos sodas. Rinkinys arba jo pagalba suvertas sodas tradiciškai dovanojamas per vestuves, vestuvių metinių ar krikštynų proga. Taip pat sodai veriami per didžiąsias metų šventes – Kalėdas, Velykas ir kabinami virš bendro šeimos stalo. Šiomis dienomis sodai dažnai kabinami įvairiose namų erdvėse, kaip interjero elementai. Šis rinkinys suteikia galimybę pažinti ir puoselėti senąsias tradicijas, bei pasipuošti namus savo rankų darbo gaminiu. Kūrybinis rinkinys sukurtas įdomiam, prasmingam ir kokybiškam laikui. Sodo vėrimas lavina kūrybiškumą, loginį ir erdvinį mąstymą, skatina susikaupimą, kruopštumą bei atidumą. Tai puiki dovana mėgstantiems kurti, mylintiems gamtą ir ieškantiems tvarių sprendimų. Tai taip pat išskirtinė, jauki rankų darbo lauktuvių dovana užsienyje gyvenantiems draugams. Pagaminta su meile Lietuvoje.

Posted in rankdarbiai iš šiaudų